Buty,  Buty retro,  Memery Shoes,  Moda,  Reprodukcje

Recenzja: Sznurowane buty Britta | Memery Shoes

Buty inspirowane historia to dla mnie temat dość trudny. Niby buty jak buty, ale kiedy szukam czegoś przypominającego modele z początku XX wieku zawsze coś mi nie pasuje – a to obcas nie taki, a to podeszwa nie pasuje, jakość średnia do kiepskiej, można wyliczać i wyliczać. Oczywiście istnieją marki inspirowane vintage i nieliczne marki reprodukcyjne ale i tu trzeba trochę poprzebierać, zanim trafi się na ideał. Dla mnie jednym z nielicznych ideałów są buty Memery – piękne wzory, fantastyczna jakość i wygoda. 

https://memery.co.uk/products/20s-30s-style-everyday-leather-boot-black-britta

Rozmiarowo buty Memery wypadają dość standardowo. W ofercie nie ma połówek rozmiarów, więc jeśli wypadacie gdzieś pomiędzy polecam zaopatrzyć się w odpowiednie wkładki do butów. Buty są niezwykle wygodne, moje stopy przeżyły bez problemów kilkukilometrowy spacer po pierwszym założeniu Britty (żeby nie było, nie polecam tego pomysłu!). Cena odzwierciedla jakość wykonania – za model Britta zapłacimy w cenie regularnej €229, wysyłka do krajów UE jest darmowa. 

Moim ostatnim zakupem z Memery jest nowość w ofercie, czyli sznurowane botki Britta. Jest to model zainspirowany butami z lat 1920-1930, prosty, wykonany z czarnej, gładkiej skóry. Britta to spełnienie moich botkowych marzeń, to ponadczasowy model granny shoes, prosty i efektowny, idealny do wielu stylizacji, spokojnie pasujący nie tylko do stylistyki lat 1920-30 ale i 1940-50. Dokładnie tego szukałam zainspirowana tym oto zestawieniem z Vintage Dancer:

Britta ma zdecydowanie niższą cholewkę, niż np. Martha czy Ruth. Model ten wykonany jest z pięknie połyskującej skóry, wnętrze buta wyściełane jest bawełną, podeszwa również jest skórzana. Buty przychodzą z 2 zestawami sznurowadeł – wstążkowymi oraz tradycyjnymi, cienkimi sznurówkami. 

Memery Shoes
Memery Shoes, model Britta
Memery Shoes
Memery Shoes, model Britta
Memery Shoes
Memery Shoes, model Britta
Memery Shoes, buty retro, buty vintage, 1920s, 1930s, 20s shoes, 30s shoes, vintage shoes, retro shoes
Buty: Memery Shoes, model Britta
Spódnica: Patrycja Richter

Bardzo polecam ten model butów, jeśli szukacie czegoś doskonałej jakości i w stylistyce, która spokojnie będzie pasować zarówno do stylizacji współczesnych jak i do stylizacji od inspirowanych latami 1920-1950. To bardzo klasyczny, uniwersalny i wygodny (mimo braku zamka błyskawicznego) model, idealny na jesień i zimę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *