Moda,  Polska marka,  Prezenty

Prezentownik 2020 czyli co położyć pod choinką miłośniczce vintage?

Święta – choć w tym roku naznaczone pandemią – zbliżają się wielkimi krokami. Ciężki rok (prawie) za nami, jeśli chcesz sprawić sobie lub komuś, kogo kochasz niespodziankę na osłodę ostatnich 12 miesięcy zapraszam do przejrzenia wraz ze mną kilku propozycji.

Wielbicielki dodatków docenią jedwabną apaszkę w piękny wzór, który idealnie uzupełni jednokolorowy sweter w okresie zimowym a latem sprawdzi się jako ozdoba do włosów lub słomkowego kapelusza. Apaszka lub szal ma swoje miejsce w garderobie stylizowanej na różne ery, od lat dwudziestych poprzedniego wieku po lata siedemdziesiąte. Polecam fantastyczny artykuł na Vintage Dancer podsumowujący apaszkowo-szalowe trendy. Ja wybrałam opcje pasujące do stylizacji popularnych na przełomie poprzedniego stulecia.

Inspiracje:

https://vintagedancer.com/vintage/vintage-scarf-styles-summer/

Propozycje:

A może ciepły kapelusz? Lub wełniany beret?

Inspiracje:

Vogue US, luty 1959
Vogue US, 1948
Vogue US, luty 1957

Propozycje:

Pasjonatki makijażu na pewno znają Lisę Eldridge, być może Święta 2020 to w końcu TA okazja, by sprawić sobie pomadkę od mistrzyni wizażu? Jesienią Lisa wypuściła nie tylko nowe kolory ale i piękne zestawy pomadek, kredek do ust i błyszczyków w komplecie z cudowną kosmetyczką. Pomadki matowe Lisy mają unikalną formułę, która nie wysusza ust, kolory są naprawdę unikalne a opakowanie perfekcyjnie wykonane. Każdy szczegół, od welwetowej tekstury pomadki po podpis Lisy uwieczniony w sztyfcie budzi zachwyt.

Inspiracje:

Reklama pomadki Helena Rubinstein

Propozycja:

A może czas na śmieszny, świąteczny sweter? Ale nie taki z reniferem z nienaturalnie czerwonym nosem (Rudolf, weterynarz to powinien obejrzeć, serio) ale z niedźwiedziem polarnym, orłem, białym tygrysem lub puffinem (tak, wiem, że po polsku puffin to maskonur ale puffin jakoś lepiej do niego pasuje)! Brytyjska marka Palava przygotowała w tym roku kolekcję Endangered, wszystkie wzory nawiązują do zagrożonych wyginięciem gatunków zwierząt.

Inspiracje:

Vogue Knitting

Propozycje:

Dobra książka jest dobrym prezentem dla każdego, szczególnie jeśli napisała ją Meme Matka we własnej osobie. Zarówno Polskie Piękno. Sto lat mody i stylu jak i Modowe Rewolucje. Niezwykła historia naszych szaf to książki pełne ciekawostek, pięknych zdjęć i inspiracji. Mam szczerą nadzieję, że Karolina Żebrowska dopiero się rozkręca, bo obie napisane przez nią pozycje przeczytałam już od deski do deski (wielokrotnie. Send help & new books).

Propozycje:

Powyższe zestawienie jest oczywiście zbiorem rzeczy, które sama chętnie znalazłabym (lun znalazłam w poprzednich latach) pod choinką ale może i Tobie posłużyło jako inspiracja czym obdarować kogoś bliskiego lub siebie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *