Moda,  Patrycja Richter,  Polska marka,  Spotlight,  Sukienki,  Sukienki retro

Spotlight: Patrycja Richter | Za kolano

Na markę Patrycji Richter Za kolano trafiłam przypadkiem, szukając (jak zawsze) sukienek midi. Od razu zakochałam się w projektach Patrycji – w zamaszystych, rozkloszowanych spódnicach, w pięknych tkaninach i wzorach, w romantycznej realizacji sesji. Po kliknięciu w zakładkę O marce wiedziałam, że chcę poznać ubrania Patrycji osobiście. 

Patrycja Richter sukienki retro
Patrycja Richetr, koszula Ella w kolorze białym, kolekcja Meanwhile in Paradise 
https://richterpatrycja.com/produkt/koszula-ella-biala/

Patrycja Richter Za Kolano to linia ubrań (głównie sukienek) inspirowanych początkami XX wieku, łączy w sobie klasyczny design, jakość, dbałość o środowisko oraz zrównoważony rozwój. Ubrania szyte są w Polsce, w pracowni marki lub lokalnie, korzystając z usług lokalnych rzemieślników. Za moje zgorzkniałe, przepełnione strachem przed plastikiem udającym ubrania serduszko chwyciło mnie to oto zdanie zamykające notkę o marce:

„Poliestrowi mówimy stanowcze nie i raczej nie ma dla nas argumentu, który nas do niego przekona.”

Mnie również droga Patrycjo, mnie również.

Patrycja Richter sukienki retro
Patrycja Richer, sukienka lniana Miriam, kolekcja Meanwhile in Paradise
https://richterpatrycja.com/produkt/sukienka-lniana-miriam/

Jakie są ubrania Patrycji Richetr? Przede wszystkim starannie zaprojektowane i wykonane. Nie jest to marka reprodukcyjna, oczywiście retro inspiracja jest bardzo wyraźna, ale dostępne w sklepie sukienki czy spódnice są w swoim kroju i wykonaniu bardzo współczesne. Jeśli chodzi o materiały króluje fajna jakościowo bawełna, jedwab, len, wszystko szyte z uwagą i dbałością o szczegóły. Za dodatkowy plus uznaję możliwość realizacji specjalnych zamówień, większość ubrań szyta jest dopiero po założeniu zamówienia, więc jeśli chcemy np. wydłużyć lub skrócić spódnicę nie ma problemu. 

Cenowo nie ma zaskoczenia – ceny sukienek oscylują w okolicy 500 PLN, czyli uczciwych jak za sukienki szyte lokalnie, przez niezależną markę z dobrych materiałów. Nie jest to cena mała ale biorąc pod uwagę to gdzie, jak i z czego ubrania są wykonane uważam, że ceny są adekwatne do jakości. Warto również zajrzeć do działu Outlet, gdzie dla odmiany znajdziemy rzeczy gotowe do wysyłki, ostatnie modele z minionych kolekcji czy inne cuda, wszystko w obniżonych cenach. 

Podsumowując, Patrycja Richter Za Kolano to fantastyczna, niszowa, etyczna Polska marka z modą inspirowaną modą vintage. Polecam serdecznie!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *